Profesyonel, Deneyimli ve Tecrübeli Ekibimiz İle Her Zaman Hizmetinizdeyiz.

kontrollab-kurumsal-01

Kontrollab "Kontrol Bizde"

İnsan sağlığı ve güvenliği için, bazı parametrelerin etki değerlerinin ölçümü hayati önem taşımaktadır. Biz , Ölçüm Akademi Çevre ve İsg Laboratuvarı olarak işin ciddiyetinin bilincinde; yaşadığımız çevreyi, çalıştığımız ortamları, çalışanlarımızı, ailemizi, sevdiklerimizi ve kendimizi koruyabilmek için insani ve ahlaki değerlerimiz öncülüğünde doğru ve güvenilir ölçümler yapıyoruz.

Nasıl ki , doğru ölçmeyen tıbbi bir cihazın muayenesi bizim için hayati önem taşımaktaysa, marketten aldığımız sebzeyi tartan terazi doğrum ölçüm yapmazsa, göstergeleri yanlış olan bir taşıtla seyahat etmeyi tercih etmezsek , işletmelerinizde yaptıracağınız ölçümlerin de sonuçlarından emin olmayı tercih edersiniz. Bu örnekleri çoğalttığımızda , ölçüm yapan kuruluşun, ölçüm yapan çalışanların ölçümleri raporlayan ve denetleyenlerin doğru seçilmesinin ne kadar önemli olduğu aşikardır.

Hatalı ölçümler sizler için zaman, iş gücü ve maddiyat kaybı olduğu gibi, bizler için de büyük prestij kaybı olacağından, misyonumuz her zaman doğru ve güvenli ölçüm yapmak olacaktır. Doğru ve güvenilir ölçüm faaliyetleri ticari, ahlaki ve sosyal boyutları olan ve sağlanamaması durumunda ailevi, toplumsal, yasal, ulusal ve uluslar arası ilişkileri olumsuz yönde etkileyecek ölçüde öneme sahiptir. Profesyonel, Deneyimli ve Tecrübeli Ekibimiz İle Her Zaman Hizmetinizdeyiz.

KONTROLLAB 2016 yılında, üretim ve hizmet sektörünün İSG ve Çevre ölçüm ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla kurulmuştur. Kurucularının Çevre danışmanlığı ve OSGB sektöründeki 15 yıllık tecrübeleri ve güçlü mühendislik kabiliyetlerinin harmanlanmasıyla, sektörün ihtiyaçlarını en iyi şekilde analiz edip, doğru, hızlı, güvenilir ve sonuç odaklı çalışmak başlıca ilkeleri olmuştur.

İnsan sağlığı ve güvenliği için, bazı parametrelerin etki değerlerinin ölçümü hayati önem taşımaktadır. Biz, KONTROLLAB Çevre ve İsg Laboratuvarı olarak işin ciddiyetinin bilincinde; yaşadığımız çevreyi, çalıştığımız ortamları, çalışanlarımızı, ailemizi, sevdiklerimizi ve kendimizi koruyabilmek için insani ve ahlaki değerlerimiz öncülüğünde doğru ve güvenilir ölçümler yapmaktayız.

Hatalı ölçümler sizin için zaman, iş gücü ve maddiyat, bizler için de prestij ve güvenilirlik kaybı olacağından, misyonumuz her zaman doğru ve güvenli ölçüm yapmak olacaktır.

İlgili yasalar dikkate alınarak ulusal ve uluslararası standart ve metotlarda sürekli gelişim gösteren, tarafsız, bilimsel ve ülke şartlarına hitap eden firmamız kalite politikasını benimsemeyi prensip edinmiştir. Denetimlerde de cezai müeyyidelerle karşı karşıya kalmamanız ve ölçümlerimiz ile önlemlerinizi somut veriler üzerinden almanız için profesyonel ekibimizle yardımcı olmaya hazırız.

kontrollab-kurumsal-02
kontrollab-kurumsal-03
kontrollab-kurumsal-04
kontrollab-kurumsal-05

Misyonumuz; Temiz bir çevre ve güvenli bir iş dünyası için "sorumluluğunun bilincinde" olarak verdiğimiz ölçüm-analiz ve danışmanlık hizmetlerimizi tarafsızlık, bağımsızlık, gizlilik, dürüstlük ve güvenilirlik ilkelerini esas alarak müşteri taleplerini memnuniyete çeviren bir anlayışla gerçekleştirmek. Ölçüm Akademi Çevre ve İş Güvenliği Laboratuvarı; kendini sürekli yenileyen ve geliştiren, dürüstlük ve tarafsızlık ilkelerinden ödün vermeksizin , uzman kadrosu ve uluslararası standart ve metotlara uygun ekipman ve metotlar ile yüksek hizmet ve kalite güvencesi veren, yasal mevzuatlara uygun , teknoloji ve bilimin getirilerine açık , müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutarak ülkemizde, sürdürülebilir çevre ve iş sağlığı anlayışının yerleşmesine katkıda bulunmak misyonumuzdur.

Vizyonumuz; Kurumsal gelişimimizi sürdürürken, günün değişen koşullarına ayak uydurabilen, prensiplerinden ödün vermeden rekabet edebilen bir anlayış içerisinde, "Çevresel Ölçüm ve Analizler", "İş Hijyeni Ölçüm, Test ve Analizleri" ve "Danışmanlık Hizmetleri" kapsamında ulusal sektörde lider, uluslararası projelerde ülkemizde en büyük pay sahibi "Çevre-İş Hijyeni Ölçüm ve Analiz Laboratuvarı ve Danışman Firması" olmak. Ölçüm Akademi Çevre ve İş Güvenliği Laboratuvarı; yasal mevzuatlara uygun ,tarafsızlık ve dürüst iş disiplini ile sürdürülebilir çevre ve iş sağlığı anlayışı ile sürdürülebilir kalkınmanın uygulanması noktasında ülkemizde öncü kuruluşlardan birisi olmak vizyonumuzdur.

kontrollab-kurumsal-06
kontrollab-kurumsal-07
kontrollab-kurumsal-08
kontrollab-kurumsal-09

Kalite Politikamız; Kontrol Lab Çevre ve İş Güvenliği Ölçüm, Test ve Analiz Laboratuvarı yönetimi , uluslararası standardının gereklerini karşılayan , mesleki ve teknik birikime sahip profesyonel kadrosu ile müşterilerine yüksek düzey ve kalitede hizmet vermeyi taahhüt eder.

Hizmet kapsamımızı işletmelerin ihtiyaç duyduğu ve öncelikle standart metotlar temel alınarak ve kalite kontrol çalışmalarıyla metotların doğrulanarak uygulanabilirliği tespit edilen çevre ve iş güvenliği ölçümleriyle ilgili rutin analizler oluşturmaktadır. Bağımsızlık, tarafsızlık ve gizlilik, laboratuvarımızın temel ilkeleridir.

Müşterilerimize ait gizli bilgi ve tescilli hakların korunmasında, ölçüm ve analiz sonuçlarının muhafaza edilmesi ve müşterilere iletilmesinde gizlilik esastır. Bu amaçla,verilen hizmetin standart olması ,laboratuvarda TS EN ISO/IEC 17025’e uygun bir kalite sistemi oluşturularak sağlanmış ve standardın öngördüğü dokümanlar yayınlanarak uygulamaya konulmuştur.

Tüm laboratuvar personelinin bu dokümanları öğrenmeleri ve deney çalışmalarında görev alan tüm personelin, çalışmalarını bu dokümanlarda yazılı politika, usul ve esaslara göre yürütmeleri zorunludur. Laboratuvar yönetimi bu noktada personelin gelişimini sürekli eğitimler ile destekler ve laboratuvar personelinin gelişimi, işi sevmesi ve kendisini sürekli geliştirmesi sağlanır. Öncelikli hedefimiz müşterilerimizin ihtiyaçlarına daha fazla cevap verebilmek amacıyla akreditasyon kapsamını genişletmektir.

Tüm laboratuvar çalışmalarımızı TS EN ISO/IEC 17025 standartının şartlarını sağlayacak şekilde gerçekleştirmek , sürekli iyileşmek ve kalitemizi yükseltmek amacımız olup; deney kalitesini etkileyecek ürün ve hizmetlerin satın almasında seçici ve kuralcı davranmak, eğitimleri daimi kılmak, müşteriden geri besleme alarak şikayetleri mümkün olduğunca en aza indirmek ve ölçüm belirsizliklerini giderek azaltmak hep gündemimizde olacaktır.